Kirkkoneuvosto

Kirkkoneuvosto on vastuussa seurakunnan hallinnosta ja omaisuudesta. 

Kirkkoneuvosto johtaa seurakuntaa ja edistää hengellistä elämää seurakunnassa valvoen seurakunnan etua ja tehden seurakuntaa koskevat sopimukset.  Kirkkoneuvoston alaisuudessa toimivat eri työalojen johtokunnat.
Neuvoston tehtäviin kuuluu myös seurakunnan viranhaltijoiden ja työntekijöiden valitseminen kirkkoherran johdolla.

Puheenjohtaja:           
Matti Pehkonen
Varapuheenjohtaja:    
Heikki Holopainen (varajäsen Aleksis Laurila)

 

Jäsen / varahenkilö
Heidi Laurila / Erkki Hänninen
Pekka Kosonen / Elias Huupponen
Marja-Liisa Tamminen / Sanna Korhonen
Jouni Vironen / Kalevi Heiskanen
Pekka Valtari / Mirja Hokkanen
Tuula Tenhunen / Samu Levänen
Tiina Taavitsainen / Päivi Thitz
Tuomo Rytkönen / Harri Hakulinen
Päivi Kovanen / Sirkka Seppänen

 

Kokoukset ja pöytäkirjat

7.1.2021

25.2.2021

25.3.2021

22.4.2021

20.5.2021

17.6.2021

19.8.2021

16.09.2021

14.10.2021

 

VUOSI 2020

23.01.2020

20.02.2020

19.03.2020

16.04.2020

14.05.2020

11.06.2020

20.08.2020

17.9.2020

29.10.2020

19.11.2020

 

VUOSI 2019

09.01.2019

06.02.2019

21.03.2019

23.05.2019

14.08.2019

12.09.2019